LGD Grupa Łużycka

„NOWEFIO – lubuskie lokalnie” – mikrodotacje dla młodych organizacji i grup nieformalnych w województwie lubuskim – NABÓR i SZKOLENIE!!!

plakatStowarzyszenie LGD „Między Odrą a Bobrem” wspólnie z Fundacją Rozwoju Holistycznego 14.03.2022 r. rozpoczęłonabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu „NOWEFIO –lubuskie lokalnie”, sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Nabór prowadzony będzie do 04.04.2022 r., do godz. 23:59. Wnioski wraz z załącznikami należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: nowefio.lubuskie@gmail.com

Kto może ubiegać się o mikrodotację?

  • Młoda organizacja pozarządowa -organizacja pozarządowa lub podmiot wymieniony w art. 3 ust. 3 UoDPPioW, która została wpisana do KRS lub właściwego rejestru nie wcześniej niż 60 miesięcy od dnia złożenia wniosku o mikrodotację. Ponadto, roczny przychód takiej organizacji za poprzedni zakończony rok obrotowy jej funkcjonowania nie przekracza 30 tys. zł.
  • Grupy nieformalne - nie mniej niż trzy osoby, pełnoletnie, wspólnie realizujące lub chcące realizować działania w sferze pożytku publicznego, a nieposiadające osobowości prawnej. Grupa taka może ubiegać się o wsparcie realizacji lokalnego przedsięwzięcia mieszczącego się w sferze zadań publicznych określonej w art. 4 UoDPPioW samodzielnie lub wspólnie z inną organizacją pozarządową (tzw. Patronem).
  • Organizacja pozarządowa (tzw. Patron) - organizacja pozarządowa lub podmiot wymieniony w art. 3 ust. 3 UoDPPioW, która może ubiegać się o przyznanie mikrodotacji na realizację projektu, dzięki któremu konkretna grupa nieformalna będzie miała możliwość realizacji lokalnego przedsięwzięcia.

Premia punktowa:

Ze względu na niską aktywność w konkursie w ubiegłych latach, dodatkowo punktowane zostaną wnioski realizowane na obszarach:

-Santok, Kostrzyn nad Odrą (powiat gorzowski)

-Słubice, Cybinka (powiat słubicki)

-Drezdenko ( powiat strzelecko-drezdenecki)

-Bledzew, Pszczew, Skwierzyna, Trzciel ( powiat międzyrzecki)

-Sulęcin, Torzym (powiat sulęciński)

-Zbąszynek, Łagów, Skąpe, Szczaniec ( powiat świebodziński),

-Siedlisko ( powiat nowosolski)

-Jasień, Brody, Lipinki Łużyckie, Łęknica, Trzebiel, Tuplice (powiat żarski)

-Małomice, Szprotawa, Wymiarki (powiat żagański)

-Gubin, Bobrowice, Bytnica (powiat krośnieński)

-Szlichtyngowa (wschowski)

-Babimost, Kargowa ( zielonogórski)

Jaka jest pula środków?

540 000 zł

 

Jaka jest wysokość wsparcia?

Młode organizacje NGO- do 6 000 zł

Grupy nieformalne występujące samodzielnie lub z Patronem- do 6000 zł

 

Na co mogą zostać wykorzystane mikrodotacje?

  1. młode organizacji mogą wykorzystać środki na:
  2. zakup sprzętu biurowego; sprzętu związanego z obszarem działań organizacji; koszty adaptacji lokalu, oprogramowanie komputerowe, podnoszenie kwalifikacji pracowników, wolontariuszy, częściowe finansowanie kosztów osobowych związanych z obsługą księgową, prawną lub informatyczną; pomoc w opracowaniu merytorycznych planów rozwoju;
  3. na realizację lokalnych inicjatyw, przedsięwzięć mieszczących się w sferze zadań publicznych określonych w art. 4 UoDPPioW

 

  1.  grupy nieformalne (występujące samodzielnie lub z Patronem) mogą wykorzystać środki na:
  2. na realizację lokalnych inicjatyw, przedsięwzięć mieszczących się w sferze zadań publicznych określonych w art.4 UoDPPioW (w tym możliwe jest przeznaczenie maks 20% wartości wnioskowanej dotacji na zakup sprzętu, pod warunkiem że jest niezbędny do realizacji danej inicjatywy i uzasadniony)

 

Szkolenie online:

1. szkolenie dla przedstawicieli i mieszkańców sołectw w/w gmin: 21.03.2022 r. godzina 13:00

link do spotkania on-line: https://app.livewebinar.com/718-433-945

2. szkolenie dla Patronów i grup nieformalnych : 21.03.2022 r. godzina 15:00

link do spotkania on line: https://app.livewebinar.com/640-918-727

3. szkolenie dla NGO: 22.03.2022 r. godzina 17:00

link do spotkania:  https://app.livewebinar.com/894-359-652

Aby wziąć udział w szkoleniu, nie trzeba instalować żadnego dodatkowego oprogramowania!!!

 

Kryteria i sposób wyboru projektów:

Kryteria i sposób wyboru projektów zostały zawarte w Regulaminie konkursu oraz w załącznikach: karty oceny – omawiane będą podczas szkolenia, a udostępnione zostałyna stronie internetowej projektu: www.lubuskielokalnie.fam.org.pl. Zachęcamy również do korzystania z naszego wsparcia.

 

Kontakt:

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Między Odrą a Bobrem”
ul. Lipowa 1
66-003 Zabór
Tel.: 603 505 517
e-mail: nowefio.lubuskie@gmail.com

 

Fundacja Rozwoju Holistycznego

ul. Traugutta 6

66-400 Gorzów Wlkp.

Tel.: 600 676 083

e-mail: fundacja.frh@gmail.com

 

Ogłoszenie

 

Dzisiaj
Wczoraj
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Odwiedzin
170
1016
4450218
37523
5280698

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

 

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”),

informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

Czytaj więcej...