LGD Grupa Łużycka

„PODRÓŻE Z LGD” – czas na małe podsumowanie ;)

W ramach realizacji naszego projektu odbyły się dwie wycieczki. Aby zaprezentować potencjał naszego regionu wybraliśmy się z uczestnikami do Gubina / Guben / Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich oraz Łęknicy / Bad Muskau – Parku Mużakowskiego i na ścieżkę geoturystyczną „Dawna Kopalnia Babina”. Wspólne podróżowanie sprawiło nam wiele radości…, a w telegraficznym skrócie wyglądało to tak:

  • 2 wycieczki;
  • 64 uczestników;
  • 3 przewodników;
  • 5 miejscowości;
  • mnóstwo miejsc i ciekawych historii;
  • „miliony” barwnych fotografii;
  • kilkadziesiąt wypitych kawek / herbatek – zjedzonych kiełbasek ;)
  • czas spędzony w doborowym towarzystwie!!!

Opis wycieczek wraz z fotorelacją znajdziecie Państwo w niżej zamieszczonych artykułach. Życzymy miłej lektury ;)

Projekt „Podróże z LGD" współfinansowany jest przez Województwo Lubuskie w ramach zadania publicznego – Promowanie turystyki i krajoznawstwa w województwie lubuskim poprzez realizację celów Programu Rozwoju Lubuskiej Turystyki do 2020 r.

WYCIECZKA Łęknica / Bad Muskau – Park Mużakowski / ścieżka geoturystyczna „Dawna Kopalnia Babina” – 19.10.2019

Po Gubinie przyszedł czas na naszą drugą wycieczkę. 19 października wspólnie z naszymi uczestnikami wyruszyliśmy w kierunku Łęknicy… do Parku Mużakowskiego. Czekał tam na nas przewodnik mużakowski – Krzysztof Malara. 

Czytaj więcej...

WYCIECZKA Gubin / Guben / Jeziory Wysokie – 12.10.2019

Pierwsza wycieczka realizowana w ramach projektu „PODRÓŻE Z LGD” już dawno za nami. 

Czytaj więcej...

UMOWA!!!

W dniu 09.09.2019r. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego oraz naszego Stowarzyszenia podpisali umowę na realizację projektu „PODRÓŻE Z LGD”. Projekt został wsparty w ramach promowania turystyki i krajoznawstwa w województwie lubuskim poprzez realizację celów Programu Rozwoju Lubuskiej Turystyki do 2020 r. Przed nami dwie wycieczki: 12 października jedziemy do Gubina i Jezior Wysokich, a 19 października do Parku Mużakowskiego w Łęknicy. Dopinamy właśnie szczegóły wyjazdów i już niebawem ruszymy z zapisami na nasze lokalne podróże.

Podróże z LGD

b_150_150_16777215_00_images_stories_loga_logo_lubuskie.pngProjekt "Podróże z LGD" współfinansowany jest w ramach zadania publicznego Województwa Lubuskiego w obszarze turystyki regionalnej.Promowanie turystyki i krajoznawstwa w województwie lubuskim poprzez realizację celów Programu Rozwoju Lubuskiej Turystyki do 2020 r.

UWAGA UCZESTNICY WYCIECZKI do PARKU MUŻAKOWSKIEGO – 19.10.2019!!!

Już w najbliższą sobotę (19.10.), wspólnie z osobami, które zapisały się na naszą wycieczkę,  wybierzemy się do ParkuMużakowskiego oraz na ścieżkę geoturystyczną „Dawna Kopalnia Babina”. Wyjazd realizowany jest w ramach projektu „PODRÓŻE Z LGD” współfinansowanego przez Województwo Lubuskie.

Z osobami, które zgłosiły swoje uczestnictwo będziemy również kontaktować się telefonicznie w celu potwierdzenia danych niezbędnych do ubezpieczenia oraz przekazania szczegółów wyjazdu.

Przypominamy, że lista uczestników wycieczki jest już zamknięta!!!

SZCZEGÓŁY WYJAZDU:

Data: 19.10.2019 - SOBOTA

Miejsce wyjazdu: GUBIN – PARKING pod RUINAMI KOŚCIOŁA FARNEGO (ul. Westerplatte)

Zbiórka: godz. 8.00 / Wyjazd: godz. 8.15

Miejsce wyjazdu: LUBSKO – PARKING pod Intermarché (ul. Władysława Reymonta)

Zbiórka: godz. 8.45 / Wyjazd: godz. 9.00

Planowany powrót: LUBSKO - koło godz.18.30 / GUBIN - koło godz.19.00                                                                   

Zapewniamy: autokar, ubezpieczenie, zwiedzanie z przewodnikiem a na zakończenie ognisko :)

Prosimy o ubranie wygodnych BUTÓW!!! Przed nami naprawdę długi spacer!!! Teren pagórkowaty!!!

Ognisko planowane jest ok. godziny 14.00 – 14.30.