LGD Grupa Łużycka

Warsztaty psychologiczne z młodzieżą za nami…

18 listopada 2022 roku w Trzebielu spotkaliśmy się z uczniami klas ósmych Szkoły Podstawowej na warsztatach w zakresie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Trenerka - psycholog Pani Ewelina, z Pracowni Usług Edukacyjnych "Cogito" z Zielonej Góry, zajęła się zagadnieniami dotyczącymi wpływu ograniczenia kontaktów społecznych w czasie pandemii oraz stresu z tym związanego. Poruszyła tematy związane ze stylami relacji rówieśniczych oraz komunikacyjnymi modelami radzenia sobie w trudnych sytuacjach, tj. z presją i agresją. Ostatnia część naszego spotkania związana była z dobrostanem emocjonalnym młodych ludzi i tego co warunkuje poprawny rozwój emocjonalny i społeczny. Zajęcia te sprzyjały integracji a także rozwojowi kreatywnego myślenia. Był to ważny czas dla nas wszystkich. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)

Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu pt. #BEZPRESJI współfinansowanego ze środków Województwa Lubuskiego w ramach zadania „Lubuskie Obywatelskie Inicjatywy Młodzieżowe”.

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

WARSZTATY DOT. EKOLOGICZNEGO TRYBU ŻYCIA/ZACHOWAŃ PROEKOLOGICZNYCH ZA NAMI!

15 października 2022 roku, wspólnie z mieszkańcami Zasiek i Brożka (Gmina Brody), zrealizowaliśmy warsztaty dotyczące  ekologicznego trybu życia oraz zachowań proekologicznych. Spotkanie było podzielone na dwie części – teoretyczną i praktyczną. W części pierwszej wspólnie z uczestnikami omówiliśmy podstawowe zagadnienia dotyczące ochrony środowiska. Następnie szukaliśmy sposobów na prowadzenie ekologicznego trybu życia oraz zachowań sprzyjających środowisku naturalnemu. W drugiej części zabraliśmy się wspólnie do pracy. Na początek przeprowadziliśmy prace porządkowe na skwerze obok budynku świetlicy wiejskiej przy wiacie z ogniskiem a następnie zasadziliśmy tam rośliny miododajne. Drzewka, krzewy i byliny będą sprzyjały oczyszczaniu powietrza, stworzą „dom” dla różnego rodzaju owadów i ptaków. Wspólnie stworzyliśmy piękne miejsce sprzyjające przyrodzie, jak również mieszkańcom. Na zakończenie ciężkiej pracy odbyło się ognisko z kiełbaskami. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie… za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)

Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu pt. #BEZPRESJI współfinansowanego ze środków Województwa Lubuskiego w ramach zadania „Lubuskie Obywatelskie Inicjatywy Młodzieżowe”.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

Warsztaty dot. ekologicznego trybu życia/zachowań proekologicznych

Stowarzyszenie "LGD - Grupa Łużycka" zaprasza mieszkańców Zasiek i Brożka na nasadzenia roślin miododajnych!!! Stwórzmy przestrzeń przyjazną dla mieszkańców i owadów!!!

15.10.2022 - ZASIEKI - plac przy świetlicy wiejskiej - godz. 15.00.

Prosimy o zabranie: grabi, szpadli, rękawic oraz dobrego humoru - wspólnie będziemy sprzątać, sadzić i rozmawiać o ochronie środowiska!!!

Czekać na was będą: rośliny, fachowe wsparcie oraz ognisko z kiełbaskami!!!

 

Działanie realizowane jest w ramach projektu pt. #BEZPRESJI współfinansowanego ze środków Województwa Lubuskiegow ramach zadania „Lubuskie Obywatelskie Inicjatywy Młodzieżowe”.

plakat

 

 

 

UMOWA na realizację zadania podpisana!

W dniu 04.05.2022r. podpisaliśmy umowę z Województwem Lubuskim – Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego na realizację zadania publicznego pt. #BEZPRESJI.

W ramach realizacji zadania odbędą się warsztaty w zakresie:

- Zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży;

- Ekologicznego trybu życia / zachowań proekologicznych.

Szczegóły dotyczące organizacji poszczególnych warsztatów już wkrótce.

 

Realizacja zadania współfinansowana jest ze środków Województwa Lubuskiego

w ramach zadania „Lubuskie Obywatelskie Inicjatywy Młodzieżowe”.

logo