LGD Grupa Łużycka

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU!!!

Ostatni etap naszego projektu EKO MŁODZIEŻ – konkursu na wtórne wykorzystanie butelki plastikowej lub szklanej już za nami. Wpłynęło wiele prac – wszystkie bardzo ciekawe, pomysłowe i kreatywne. Komisja miała nie lada kłopot z wyborem zwycięzców. Nagrodzone i wyróżnione prace złożyli: Agnieszka, Ania, Aleksandra, Joanna, Kamila, Kamil, Karina, Maciej, Stanisław, Weronika, Wiktoria, Wiktoria, Zuzanna oraz Żaneta. Serdecznie gratulujemy!!!

Dziękujemy wszystkim za udział – w naszym konkursie nikt nie jest przegrany, dla każdego mamy przygotowane upominki :)

W sprawie przekazania nagród oraz upominków będziemy kontaktować się bezpośrednio z naszymi uczestnikami.

 

Konkurs realizowany był w ramach projektu EKO MŁODZIEŻ współfinansowanego ze środków Województwa Lubuskiego w ramach zadania „Lubuskie Obywatelskie Inicjatywy Młodzieżowe”

logotypy

KOLEJNE WARSZTATY ZA NAMI…

Dnia 16.10.2020 w Lubsku odbyły się warsztaty wyplatania papierowej wikliny. Na początku prowadząca opowiadała nam trochę o wyplataniu oraz pokazała przedmioty, które powstały z papieru – torby, koszyki, koszyczki… Kolejnym krokiem było przygotowanie materiału do pracy, czyli zwijanie papierowych „tutek”. Nauka zwijania zajęła nam chwilę, bo okazało się, że to nie do końca jest takie proste jak nam się wydawało :) 

Czytaj więcej...

EKO WARSZTATY!!!

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY WYPLATANIA PAPIEROWEJ WIKLINY!!!

16.10.2020 (piątek) – start: 16.00

LUBSKO – BASZTA PACHOŁKÓW MIEJSKICH (sala – I piętro)

Warsztaty skierowane są do osób do 35 roku życia – ZAPRASZAMY!!!

 

Warsztaty realizowane są w ramach projektu EKO MŁODZIEŻ

współfinansowanego ze środków Województwa Lubuskiego w ramach zadania

 „Lubuskie Obywatelskie Inicjatywy Młodzieżowe”

WARSZTATY PSZCZELARSKIE ZA NAMI!

Pierwsze warsztaty w ramach projektu EKO MŁODZIEŻ już za nami. W poprzednią sobotę (tj. 26.09.) podczas Jabłoniowego Zawrotu Głowy w Parku Mużakowskim w Łęknicy przeprowadziliśmy warsztaty pszczelarskie „Poznajemy pszczoły i ich dary dla ludzi oraz pracę pszczelarza". I nawet stale padający deszcz nie zepsuł nam wspólnie spędzonego czasu.

Czytaj więcej...

Warsztaty pszczelarskie

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY PSZCZELARSKIE!!!

SZKÓŁKA W PARKU MUŻAKOWSKIM W ŁĘKNICY

26.09. (sobota) – start: 11.00

 

Warsztaty poprowadzą członkowie Rejonowego Koła Pszczelarzy w Lubsku.

Podczas warsztatów będzie można dowiedzieć się o życiu pszczół i pracy pszczelarza - zobaczyć pszczoły, ule oraz podstawowe narzędzia pszczelarskie.

Będzie można spróbować samodzielnie zrobić ramki pszczele, świeczki oraz domki dla pszczół murarek.

 

Warsztaty skierowane są do osób do 35 roku życia – ZAPRASZAMY!!!

 

Warsztaty realizowane są w ramach projektu EKO MŁODZIEŻ

współfinansowanego ze środków Województwa Lubuskiego w ramach zadania

 „Lubuskie Obywatelskie Inicjatywy Młodzieżowe”

EKO MŁODZIEŻ

Otrzymaliśmy kolejne dofinansowanie od Zarządu Województwa Lubuskiego, tym razem w ramach zadania „Działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży”. Podpisaliśmy właśnie umowę i ruszamy z realizacją projektu pt. „EKO MŁODZIEŻ”. W ramach zaplanowanych zadań zaprosimy młodych ludzi z naszego obszaru do udziału w warsztatach i konkursie ekologicznym.  Jako pierwsze, 26 września w Łęknicy, odbędą się warsztaty pszczelarskie. Kolejne to wyplatanie z papierowej wikliny oraz świąteczne eko-ozdoby. Zostanie także ogłoszony konkurs na wtórne wykorzystanie butelki plastikowej lub szklanej. Wszystkie szczegóły (terminy, miejsca itp.) będziemy podawać Państwu na bieżąco. Szczegóły już niebawem.

lubuskie          młodzi on life logoLOIM logo