Zarząd Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania – Grupa Łużycka” ogłasza konkurs na stanowisko: Główny księgowy.

I.   Wymagania konieczne:

1. Wykształcenie: wyższe lub średnie.
  2. Doświadczenie zawodowe: minimum 3 lata pracy w księgowości.
  3. Pełna zdolność do czynności prawnych.
  4. Osoba nie karana za przestępstwa popełnione nieumyślnie.
  5. Pełne korzystanie z praw publicznych.
  6. Znajomość przepisów w zakresie spraw księgowych i finansowych.
  7. Prawo jazdy kat. B.

II.  Wymagania dodatkowe:

1. Doświadczenie w rozliczaniu projektów unijnych.
  2. Doświadczenie zawodowe w księgowości w organizacji pozarządowej.
  3. Znajomość obsługi komputera.
  4. Komunikatywność.
  5. Umiejętność pracy zespołowej.
  6. Umiejętność samodzielnego rozwiązywania sytuacji problemowych.

III.  Zakres wykonywanych czynności na stanowisku Głównego księgowego obejmuje m.in.:

1. Prowadzenie rachunkowości zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.
  2. Wykonywanie  obowiązków  sprawozdawczych  ustalonych przez Główny Urząd Statystyczny.
  3. Tworzenie warunków dla przestrzegania ścisłej dyscypliny finansowej i budżetowej Stowarzyszenia.
  4. Należyte przechowywanie i zabezpieczanie dokumentów księgowych, ksiąg rachunkowych, sprawozdań finansowych oraz środków pieniężnych.
  5. Bieżące, prawidłowe prowadzenie księgowości z zastosowaniem racjonalnej organizacji pracy i techniki przetwarzania danych.
  6. Rejestracja operacji gospodarczych i finansowych.
  7. Analiza dokumentów finansowych.
  8. Sporządzanie obowiązujących dowodów księgowych, kasowych i magazynowych.
  9. Dokonywanie zamknięcia rocznego ksiąg oraz sporządzanie wymaganych zasadami rachunkowości sprawozdań finansowych w tym GUS.
  10. Sporządzanie w obowiązującym terminie deklaracji i wykazów dla celów organów podatkowych i ZUS.
  11. Udostępnianie ksiąg oraz dokumentów finansowych do kontroli sprawowanej przez uprawnione organa kontrolne.
  12. Prowadzenie ewidencji środków trwałych i wyposażenia.
  13. Prowadzenie kartotek wynagrodzeń.
  14. Sporządzanie list płac.
  15. Regulowanie zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych i fizycznych.
  16. Prowadzenie tabel amortyzacyjnych i wyceny środków trwałych.
  17. Wypłata udzielonych zaliczek i ich rozliczanie.
  18. Regulowanie płatności wynikających ze zobowiązań.
  19. Odprowadzanie składek ZUS, rozliczenia z ZUS i wypłat zasiłków chorobowych.
  20. Wypłata wynagrodzeń osobowych i honorariów, sporządzanie sprawozdań dotyczących zatrudnienia i funduszu płac.
  21. Wystawianie rachunków.
  22. Prowadzenie dokumentacji składek członkowskich.
  23. Prowadzenie rachunku bankowego.
  24. Prowadzenie spraw kadrowych.
  25. Opracowywanie projektu preliminarza budżetowego.
  26. Czuwanie nad prawidłowym przebiegiem wykonania budżetu Stowarzyszenia.
  27. Wnioskowanie wraz z uzasadnieniem o wprowadzenie zmian w preliminarzu budżetowym.
  28. Realizowanie wydatków w zakresie ubezpieczeń społecznych i kosztów podróży.
  29. Prowadzenie systematycznej kontroli wewnętrznej dokumentów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
  30. Prawidłowe zabezpieczenie środków finansowych i pozostałych składników majątkowych.
  31. Sporządzanie pism,  wniosków  i  podań  związanych z działalnością finansowo-księgową Stowarzyszenia oraz innych sprawozdań na potrzeby Prezesa, Wiceprezesa lub Zarządu.
  32. Weryfikacja wniosków o płatność Projektów Grantowych.
  33. Sporządzanie wniosków o płatność w zakresie finansowym.
  34. Kontrola i monitoring  realizowanych operacji w zakresie finansowym.
  35. Promocja Stowarzyszenia oraz obszaru LGD.

IV.   Warunki pracy:

1. Umowa o pracę na czas określony w pełnym wymiarze czasu pracy.
  2. Miejsce świadczenia pracy: Biuro Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania – Grupa Łużycka” w Lubsku, ul. Kopernika 19.
  3. Przewidywany czas zatrudnienia: grudzień 2016r.

V.   Wymagane dokumenty:

1. Życiorys (CV).
  2. List motywacyjny.
  3. Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie.
  4. Dokumenty potwierdzające wykształcenie, dorobek i kwalifikacje zawodowe.
  5. Oświadczenie o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2135).
  6. Oświadczenie o niekaralności.

Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z dopiskiem „Nabór na stanowisko: Główny księgowy” w terminie do 29.11.2016r. do godziny 16.00 w biurze Stowarzyszenia „LGD – Grupa Łużycka” lub za pośrednictwem poczty na adres: Stowarzyszenie „LGD – Grupa Łużycka”, ul. Kopernika 19, 68-300 Lubsko (decyduje data wpływu). Oferty, które wpłyną po upływie określonego terminu nie będą rozpatrywane.

Kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną powiadomieni indywidualnie o terminie i miejscu rozmowy kwalifikacyjnej.

Informacja o wynikach naboru zostanie opublikowana na stronie internetowej Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania – Grupa Łużycka”.

Prezes Stowarzyszenia „LGD – Grupa Łużycka”
/- / Helena Miklaszewska