• 18.11.2022r. do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego został złożony wniosek o przyznanie pomocy na realizację projektu współpracy pt.  „PROWadzi Lubuskie na bis”.

Partnerzy:

1. STOWARZYSZENIE LGD BRAMA LUBUSKA (grupa koordynująca),
  2. „LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA ZIELONE ŚWIATŁO”,
  3. „STOWARZYSZENIE – LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA MIĘDZY ODRĄ A BOBREM”,
  4. STOWARZYSZENIE „LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA – GRUPA ŁUŻYCKA”,
  5. STOWARZYSZENIE KRAINA LASÓW I JEZIOR – LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA,
  6. STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA BORY DOLNOŚLĄSKIE,
  7. STOWARZYSZENIE KRAINA SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH – LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA.

Celem projektu jest promocja Ziemi Lubuskiej oraz wsparcie ruchu turystycznego, poprzez różnorodne innowacyjne działania w tym materiały promocyjne.

• 28.12.2022r. do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego został złożony wniosek o przyznanie pomocy na realizację projektu współpracy pt. „Georóżnorodność dla Lokalnego Rozwoju” (Geodiversity for Local Development), Akronim: „GEOLOGY”.

Partnerzy:

1. STOWARZYSZENIE „LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA PARTNERSTWO KACZAWSKIE" (grupa koordynująca),
  2. STOWARZYSZENIE „LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA - GRUPA ŁUŻYCKA”,
  3. LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „PERŁY CZARNEJ NIDY”,
  4. GEOPARK ČESKÝ RÁJ O.P.S.

Projekt ma na celu wspólną promocję oraz wymianę doświadczeń w dziedzinach strategicznych dla rozwoju i funkcjonowania geoparków należących lub aspirujących do Światowej Sieci Geoparków UNESCO, jako innowacyjny sposób wykorzystania zasobów przyrodniczych, kulturowych oraz historycznych dla zrównoważonego rozwoju regionu.

Czekamy na weryfikację wniosków.

Projekty zaplanowano do realizacji w ramach poddziałania 19.3 "Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.