LGD Grupa Łużycka

Wizyta studyjna - Winnica "KINGA"

23 czerwca br. dwudziestu siedmiu lokalnych liderów z obszaru LGD wzięło udział w wizycie studyjnej. Celem naszej wizyty było poszerzenie wiedzy oraz poznanie dobrych praktyk i inicjatyw podejmowanych przez aktywne grupy działające na obszarach wiejskich. Z naszymi liderami pojechaliśmy do Winnicy „KINGA”, która znajduje się w Starej Wsi koło Nowej Soli. W winnicy gościli nas Państwo Kinga i Robert Koziarscy, którzy są drugim pokoleniem prowadzącym to wspaniałe miejsce. Nasze spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania winnicy, która położona jest malowniczo przy samej Odrze. Państwo Koziarscy przygotowali dla nas kurs winogrodniczy oraz sommelierski. Poznaliśmy zasady uprawy winorośli oraz produkcji win białych, różowych i czerwonych. Pani Kinga przedstawiła nam najważniejsze regiony winiarskie świata oraz w jaki sposób należy smakować wino - jak poznawać jego smaki, aromaty i barwy, a także jak dobierać wino do serwowanych potraw. Były także zajęcia praktyczne w samej winnicy, degustacja win i regionalnych przysmaków oraz cudowne opowieści i anegdoty o prowadzeniu tego miejsca. Państwo Koziarscy zaprezentowali nam również pakiety turystyczne, które zostały stworzone przez lokalne społeczności - “Paszport Winiarskiego Odkrywcy” oraz „Nadodrzańska Przygoda”. Po zajęciach warsztatowych poszliśmy jeszcze na spacer nad rzekę, a dokładnie na jej 427 kilometr, który stanowi środek rzeki Odry. Na zakończenie naszego spotkania wszyscy chętni dokonali zakupów w winnym sklepiku i ustawili się do wspólnej fotografii.

 

Państwu Koziarskim serdecznie dziękujemy za cudowne przyjęcie, za wspaniałą atmosferę, za pięknie przekazywaną wiedzę, za smaki i zapachy… za pasję i serce!

 

Fotorelacja z naszego wyjazdu znajduje się w zakładce GALERIA.

 

b_150_150_16777215_00_images_stories_inicjatywy_17_1.JPG b_150_150_16777215_00_images_stories_inicjatywy_17_2.JPG b_150_150_16777215_00_images_stories_inicjatywy_17_3.JPG