LGD Grupa Łużycka

Święto Produktów Regionalnych 2019

25 maja 2019 roku w ramach Święta Parku Mużakowskiego w Łęknicy odbyło się X Święto Produktów Regionalnych. Tworzyliśmy je wspólnie z Urzędem Miasta, Narodowym Instytutem Dziedzictwa – Pracownią Terenową „Park Mużakowski” w Łęknicy oraz Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji.

Podczas imprezy tradycyjnie odbywał się Kiermasz Artystyczny oraz Jarmark Kulinarny. Wzięło w nim udział wielu wystawców, zarówno z naszego obszaru, jak i z sąsiednich LGD. W tym roku gościliśmy również zaprzyjaźnione gospodarstwo z Niemiec – ZIEGENHOF PUSACK, które specjalizuje się w produkcji kozich serów. Na stoiskach kulinarnych można było posmakować różnego rodzaju lokalnych produktów, a na artystycznych podziwiać  przepiękne wyroby rękodzielnicze. Były również warsztaty i animacje. Na stanowiskach warsztatowych prowadzący mieli ręce pełne roboty – zapraszali do wicia wianków z naturalnych kwiatów, traw oraz liści, malowania kubków ceramicznych, zdobienia donic i deseczek metodą decoupage oraz wyplatania z wikliny. Gościliśmy również Koło Pszczelarzy z Lubska – na ich stanowisku wrzało jak w ulu… była degustacja miodów, prezentacja sprzętu pszczelarskiego, wspólne tworzenie świec z wosku oraz budowanie drewnianych ulików dla pszczół murarek. Nie mogło również zabraknąć malowania buziek, ruchowych animacji, budowania z kolorowych klocków oraz zabawy z bańkami mydlanymi. Można było również podziwiać występ dziewcząt z sekcji tańca współczesnego z OKSiR Łęknica. Całości towarzyszyła muzyka. Zagrały dwa zespoły – MATE oraz Ferdinad Buchner Trio, a w przerwach z głośników płynęła delikatna muzyka wpisująca się w klimat naszego Święta. Przygotowane atrakcje, sceneria Parku Mużakowskiego oraz przepiękna pogoda zachęcały do wyjścia z domu, do bycia razem z NAMI. Cudowna atmosfera sprzyjała piknikowaniu, wspólnym rozmowom, byciu ze sobą… zwolnieniu... złapaniu odrobiny „oddechu” .

Podczas Święta nie zabrakło również naszego punktu promocyjno-informacyjnego, na którym szczegółowo można było poznać główne założenia Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020, dowiedzieć się o inicjatywach podejmowanych przez naszą Grupę, a także poznać obszar, na którym działamy. 

 

Wszystkim Wystawcom, Artystom, Prowadzącym, Warsztatowcom oraz Zaangażowanym w organizację Święta serdecznie dziękujemy!!! Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie za rok.

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

 

b_150_150_16777215_00_images_stories_loga_eu_leader_prow.jpg

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

 

 

Święto Produktów Regionalnych współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2014-2020.

 
Dzisiaj
Wczoraj
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Odwiedzin
692
1718
2337623
16265
3165787