LGD Grupa Łużycka

LOGO LOW - ODKRYJ-ZAPAMIĘTAJ!

Jagodowe Święto w Drzeniowie

>W sobotę (13.07) byliśmy z naszym punktem promocyjno-informacyjno-aktywizującym na Jagodowym Święcie w Drzeniowie (gm. Tuplice). Wspólnie z nami można było wziąć udział w grach i zabawach zręcznościowych. Na wszystkich chętnych czekały zabawki plenerowe w rozmiarze XXL – jenga, domino, kółko / krzyżyk i kręgle. W naszym punkcie można było także dowiedzieć się o głównych założeniach LSR na lata 2014-2020 oraz działalności naszego LGD.

 

gallery1 gallery1 gallery1

 

Noc Świętojańska – cuda wianki w Tuplicach

21 czerwca 2019 roku gościliśmy z naszym punktem promocyjno-informacyjno-animacyjnym na Nocy Świętojańskiej, czyli cudach wiankach w Tuplicach. Basia i Marlena zapraszały do wspólnej zabawy, a także przekazywały informacje dotyczące działalności naszej Grupy.

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

 

Dni Trzebiela

15 czerwca br. odbywały się Dni Trzebiela. W tym roku również nie zabrakło tam naszego punktu promocyjnego. Odwiedzając nasz punkt można było dowiedzieć się o naszym Stowarzyszeniu, działaniach, które prowadzimy, głównych założeniach LSR na lata 2014-2020, a także poznać nasz obszar.

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

Święto Wieży w Bieczu

8 czerwca 2019 roku w Bieczu (gm. Brody) odbyło się II Święto Wieży. Nie zabrakło tam również naszego LGD. Byliśmy tam z naszym punktem promocyjno-informacyjno-aktywizującym. Wszyscy chętni mogli wykonać dla siebie kolorową przypinkę, wziąć udział w zabawach i grach plenerowych oraz dowiedzieć się o działalności naszego Stowarzyszenia, a także uzyskać materiały informacyjno-promocyjne.

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

 
 
 

Święto Produktów Regionalnych 2019

25 maja 2019 roku w ramach Święta Parku Mużakowskiego w Łęknicy odbyło się X Święto Produktów Regionalnych. Tworzyliśmy je wspólnie z Urzędem Miasta, Narodowym Instytutem Dziedzictwa – Pracownią Terenową „Park Mużakowski” w Łęknicy oraz Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji.

Podczas imprezy tradycyjnie odbywał się Kiermasz Artystyczny oraz Jarmark Kulinarny. Wzięło w nim udział wielu wystawców, zarówno z naszego obszaru, jak i z sąsiednich LGD. W tym roku gościliśmy również zaprzyjaźnione gospodarstwo z Niemiec – ZIEGENHOF PUSACK, które specjalizuje się w produkcji kozich serów. Na stoiskach kulinarnych można było posmakować różnego rodzaju lokalnych produktów, a na artystycznych podziwiać  przepiękne wyroby rękodzielnicze. Były również warsztaty i animacje. Na stanowiskach warsztatowych prowadzący mieli ręce pełne roboty – zapraszali do wicia wianków z naturalnych kwiatów, traw oraz liści, malowania kubków ceramicznych, zdobienia donic i deseczek metodą decoupage oraz wyplatania z wikliny. Gościliśmy również Koło Pszczelarzy z Lubska – na ich stanowisku wrzało jak w ulu… była degustacja miodów, prezentacja sprzętu pszczelarskiego, wspólne tworzenie świec z wosku oraz budowanie drewnianych ulików dla pszczół murarek. Nie mogło również zabraknąć malowania buziek, ruchowych animacji, budowania z kolorowych klocków oraz zabawy z bańkami mydlanymi. Można było również podziwiać występ dziewcząt z sekcji tańca współczesnego z OKSiR Łęknica. Całości towarzyszyła muzyka. Zagrały dwa zespoły – MATE oraz Ferdinad Buchner Trio, a w przerwach z głośników płynęła delikatna muzyka wpisująca się w klimat naszego Święta. Przygotowane atrakcje, sceneria Parku Mużakowskiego oraz przepiękna pogoda zachęcały do wyjścia z domu, do bycia razem z NAMI. Cudowna atmosfera sprzyjała piknikowaniu, wspólnym rozmowom, byciu ze sobą… zwolnieniu... złapaniu odrobiny „oddechu” .

Podczas Święta nie zabrakło również naszego punktu promocyjno-informacyjnego, na którym szczegółowo można było poznać główne założenia Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020, dowiedzieć się o inicjatywach podejmowanych przez naszą Grupę, a także poznać obszar, na którym działamy. 

 

Wszystkim Wystawcom, Artystom, Prowadzącym, Warsztatowcom oraz Zaangażowanym w organizację Święta serdecznie dziękujemy!!! Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie za rok.

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

 

b_150_150_16777215_00_images_stories_loga_eu_leader_prow.jpg

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

 

 

Święto Produktów Regionalnych współfinansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2014-2020.

 

Święto Tradycji Wielkanocnych 2019

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym nasze Stowarzyszenie organizowało Święto Tradycji Wielkanocnych. W tym roku wspólnie z mieszkańcami naszego obszaru tworzyliśmy ozdoby metodą decoupage. Z naszymi działaniami zawitaliśmy w Kole (gm. Brody), Chlebicach (gm. Tuplice), Gubinie, Grabicach (gm. Gubin), Łęknicy, Chwaliszowicach (gm. Trzebiel), Mokrej (gm. Lubsko), Grotowie (gm. Lipinki Łużyckie) oraz Bronicach (gm. Jasień). Wszystkie spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Powstało wiele przepięknych dekoracji świątecznych. Podczas warsztatów dostępny był również punkt informacyjno-promocyjny, gdzie można było usłyszeć  o naszym Stowarzyszeniu oraz głównych założeniach Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020.

b_150_150_16777215_00_images_stories_loga_eu_leader_prow.jpg

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

 

Święto Tradycji Wielkanocnych współfinansowanebyło ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2014-2020.

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

 
 
 
Dzisiaj
Wczoraj
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Odwiedzin
1027
2002
2043521
43152
2882814